İZMİR ÇİĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURCU AYHAN, YAPTIĞI ÖZVERİLİ ÇALIŞMA İLE ULUSAL BASINDA YER ALDI

Harmandalı İlkokulu´nda görev yapan sınıf öğretmeni Burcu Ayhan´ın (36) örgü örme hobisi, kimsesiz çocuklara umut oldu. Ördüklerini 2 yıldır çocuk yuvalarında kalan çocuklara gönderen Ayhan, öğrencilerini de bu anlamlı çalışmaya dahil etti. 
BURCU AYHAN, YAPTIĞI ÖZVERİLİ ÇALIŞMA İLE ULUSAL BASINDA YER ALDI

Çiğli Harmandalı İlkokulu´nda görevli sınıf öğretmeni Burcu Ayhan, atkı, bere, hırka ve yelek örmeye başladı. Sık sık bir şeyler ören Ayhan, daha sonra ördüklerini Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü kurumlarında kalan çocuklara göndermeye karar verdi. Yaptıklarını alan çocukların mutluğu olduğunu görünce daha fazla ördü. Okuldan arta kalan zamanının çocuğunu kimsesiz çocukları mutlu etmeye ayıran Ayhan, çalışmalarına sınıfındaki öğrencileri de dahil etti.

Örgü örmenin kendisi için bir hobi olduğunu, şimdi ise bu hobisini çocukları mutlu etmek için kullandığını vurgulayan Burcu Ayhan, "Annem bizim için örgü örerdi. Ben de ondan öğrendim ve örmeye başladım. Çok fazla ördüm. Sonra bunları ne yapacağımı düşündüm. Bana bu yaptıklarımı Sevgi Evleri´ne verebileceğimi söylediler. Anne şefkati ile yetim ve öksüz çocukları sarma, ısıtma fikri bana çok cazip geldi. Gönderdiğimiz zaman onların çok mutlu olduğunu öğrenince daha da keyifli şekilde örgü örmeye başladım. İki yıldır örgü örüp, Sevgi Evleri´ne gönderiyorum" dedi.

Haberin ulusal basına yansımasının ardından İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın İlker ERARSLAN haberi sosyal medya hesabında paylaşarak duyurdu.

Video için TIKLAYINIZ 

27-11-201827-11-201827-11-201827-11-201827-11-2018

Köyiçi Mahallesi Yeni Hükümet Konağı 8055 Sokak No1 Çiğli İZMİR - 232 376 69 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.