İZMİR ÇİĞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP ARALIK AYI PROGRAMI ŞEHİT ASTSUBAY ÖZGÜR ERDOĞAN İMAM HATİP ORTAOKULUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DÖGEP ARALIK AYI PROGRAMI ŞEHİT ASTSUBAY ÖZGÜR ERDOĞAN İMAM HATİP ORTAOKULUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan “Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri” bağlamında öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından “DKAB Öğretmen Gelişimi Programı” hazırlanmıştır. Söz konusu program kapsamında planlanan Aralık ayı faaliyeti  27/12/2018 tarihinde Şehit Astsubay Özgür Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu´nda gerçekleştirildi. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. İzzet MARANGOZOĞLU’ nun konuşmacı olarak katıldığı söyleşide ilçemiz okullarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri bir araya geldi. “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan ibadet konularının öğretiminde temel ilkeler, öğretim metodları ve materyallerinin hazırlanması ve kullanımı” üzerine gerçekleşen söyleşide Dr. İzzet MARANGOZOĞLU derslerde izlenecek yöntemlere değinirken “öğretmenin örnekliği” nin önemi üzerinde durdu. Soru-cevap şeklinde geçen programın ikinci bölümünün ardından sunulan ikramlarla çaylarını içen öğretmenlerimiz küçük gruplar halinde konuyu değerlendirmeye devam ettiler.

Programın hazırlanmasında emeği geçen Okul İdarecilerimize ve ilçemiz DKAB öğretmenleri ile gerçekleştirdiği keyifli söyleşi için Dr. İzzet MARANGOZOĞLU’ na teşekkür ederiz.

10-01-201910-01-201910-01-201910-01-201910-01-2019

Köyiçi Mahallesi Yeni Hükümet Konağı 8055 Sokak No1 Çiğli İZMİR - 232 376 69 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.